autoskola_kiral

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • autoskola_kiral
  • autoskola_kiral

Prihlásiť do kurzu sa môžete

osobne (v budove autoškoly)
štvrtok 16:30-18:00
 
telefonicky
0904 729638
0905 729638
 
Autoškola Királ, SNP 292/2, 922 03 Vrbové

Naša autoškola sa venuje aj najmenším účastníkom cestnej premávky - našim deťom, ktoré sú ako chodci najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky!


Príčiny nehôd chodcov spočívajú predovšetkým v nedisciplinovanosti a nedodržiavaní pravidiel cestnej premávky. Preto musíme viesť deti k disciplinovanosti počas pohybu na cestách a v ich blízkosti, a taktiež ich musíme zoznamovať s pravidlami cestnej premávky.


Úlohou dopravnej výchovy je:
  • utvárať základné vedomosti, zručnosti a návyky bezpečného správania sa v rôznych dopravných situáciách
  • poskytovať základné znalosti o dopravných predpisoch a pravidlách cestnej premávky
  • utvárať uvedomelé postoje detí pri používaní ciest, viesť ich k ohľaduplnosti, zdvorilosti v doprave a k ochote pomáhať pri dopravnej nehode
  • poukázať na opatrnosť, pozornosť a rozvahu pri pohybe v cestnej premávke

Dopravnú výchovu pre základné školy a predškolské zariadenia zabezpečujeme na detskom dopravnom ihrisku, ktoré sa nachádza vo Vrbovom pod vodnou nádržou Čerenec. Je vybavené vodorovným dopravným značením - vyznačené komunikácie, križovatky, križovatka s kruhovým objazdom, križovatka riadená svetelnou signalizáciou, jazdné pruhy, priechody pre chodcov bez a so svetelnou signalizáciou, zvislými dopravnými značkami a kužeľmi.


Každý žiak absolvuje teoretickú a praktickú prípravu.

Deti chceme naučiť ako sa majú správať na chodníku, ako majú bezpečne prechádzať cez cestu a priechod pre chodcov /ktorý je alebo nie je riadený svetelnou signalizáciou/, ako bezpečne jazdiť na bicykli , aké bezpečnostné prvky musí mať chodec a cyklista, jazdiť podľa dopravných značiek...Svoje zručnosti a teoretické vedomosti si deti overia na kolobežkách, bicykloch a šlapacích autíčkach.

Dopravná výchova a činnosť dopravného ihriska prebieha v zmysle smerníc a metodík vydaných Ministerstvom školstva SR.


Dopravnou výchovou, ako aj výcvikom nových vodičov v našej autoškole chceme znížiť nehodovosť, a tak prispieť k väčšej bezpečnosti cestnej premávky.


Posledná úprava ( Streda, 11 január 2012 12:10 )  

Tlačivá

Prihláška do kurzu
(prihlášku treba vytlačiť obojstranne)
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterTento mesiac2092
mod_vvisit_counterVšetky357972